Ostródzki Serwis Turystyczny

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Parki miejskie Ostróda » Park Collinsa
Rekreacja i sport
Atrakcje turystyczne
 

Co warto zobaczyć?

 
 
 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami i ofertami z Ostródy? Przystąp do newslettera
E-mail
 
 

Park Collinsa

kategoria
Parki miejskie,
 
Park Collinsa
Zobacz galerię zdjęć
 

Historia Parku Collinsa zaczyna się już na przełomie XIX i XX wieku. Teren, na którym znajduje się park został podarowany miastu przez wdowę po Collinsie, rajcy miejskim. Park został zaprojektowany przez słynnego architekta Ernesta Larass'a.


Park Collinsa znajduje się nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, a w samym parku można podziwiać przeszło stuletni starodrzew, który jest dość dobrze zachowany. Ponadto w Parku Collinsa znajduje się słynny Kamień Plebiscytowy, który to nawiązuje do plebiscytu na Mazurach jaki miał miejsce w latach 20. ubiegłego stulecia. Kamień-pomnik przez wiele lat po drugiej wojnie światowej był przewrócony napisem do dołu i dopiero w roku 2002 został on odkryty przez Wojciecha Gudaszewskiego. Następnie został on podniesiony przez członków Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego "Sasinia". Na terenie parku zlokalizowana jest również wieża Bismarcka.


Przez wiele lat Park Collinsa był miejscem wyjątkowo zaniedbanym i służył wyłącznie do tego, by poprzez przejście nim skracać sobie drogę nad jezioro. Dodatkowo był on miejscem, gdzie szerzył się proceder nielegalnego wyrzuciania śmieci. Pomimo tego, że zaraz przy parku znajduje się hotel, jego właściciel także nie dbał o park w żaden sposób.


Na szczęście niedługi czas temu dzięki pomocy finansowej otrzymanej ze środków Unii Europejskiej Park Collinsa "powrócił do życia". Przeszło trzy hektary parku poprzedzielane są teraz ładnymi wybrukowanymi alejkami wzdłuż których znajduje się wiele stylowych ławeczek gdzie można chwilę usiąść i odpocząć.

Uroczyste otwarcie odrestaurowanego parku ucieszyło przede wszystkim najmłodszych, gdyż obecnie znajdują się tam takie atrakcje jak wspaniałe place zabaw z licznymi grami, linarium, ścieżka dydaktyczna, stoły do gry w tenisa, boisko do piłki siatkowej, do koszykówki, pole do minigolfa, trzy ściany wspinaczkowe dla maluchów, a także liczne urządzenia do treningu siłowego na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także stoły do gry w szachy. Park jest bardzo dobrze oświetlony, dlatego też nawet wieczorami jest tam naprawdę przyjemnie. W parku znajdują się również specjalne miejsca na rowery. Wstęp do Parku Collinsa kosztuje zaledwie symboliczną złotówkę.
 

» źródło: Park Collinsa
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Ostródzie

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 4
odwiedzin dzisiaj: 334
łącznie odsłon: 1114880
od dnia: 2012-11-22
czas generowania: -0.86
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
W pobliżu
Ostróda (~0.2 km)
Stare Jabłonki (~10.1 km)
Miłomłyn (~14.2 km)
© 2007-2019 Ostroda.info.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostróda - wczasy na Mazurach - noclegi, zabytki i atrakcje turystyczne
Hotelisko.pl